Płacz 2-miesięcznego dziecka przy porannym oddawaniu moczu

Moj syn ma 2 miesiące zauważyłam że płacze przy poranym oddaniu moczu co moze byc przyczyna i czy powinnam sie udać do szpitala?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dziecko płacze podczas oddawania moczu, może być to wynik np. infekcji. Koniecznie proszę zatem udać się do lekarza pediatry, który zbierze wywiad, zbada dziecko, zleci analizę moczu oraz pokieruje dalszym postępowaniem.