Płaczliwość i wypadające włosy po niezdanej naturze

Nie wiem już sama co mam dalej robić. Odkąd nie zdałam matury źle się czuję, wypada mi bardzo dużo włosów, nie mogę spać w nocy. ciągle płaczę nie mogę sobie sama już z tym poradzić

Mgr Adam Horak Psycholog

Dobrze, że Pani napisała. Dzielona pieśń, to podwójna pieśń, a dzielony smutek, to połowa smutku. Z Pani postu wynika, że obniżony nastrój i związane z tym objawy: bezsenność i płaczliwość trwają już ponad miesiąc, co sugerowałoby występowanie u Pani epizodu depresyjnego, który wymagałby konsultacji lekarskiej i psychoterapii. Obniżony nastrój wpływa na samoocenę i prowadzi do czarnowidztwa, dlatego wypadanie włosów w Pani przypadku może być subiektywne. Proszę sobie pozwolić na płacz i słabość tak długo jak Pani zechce, ale nie unikać towarzystwa znajomych i przyjaciół. Gdy po pewnym czasie Pani samopoczucie poprawi się, warto spokojnie zastanowić się nad przyczynami niepowodzenia, choć może to być niełatwe. Nie ma sensu obwiniać się, ale spokojnie przeanalizować własną motywację i obiektywne trudności, które utrudniły Pani przygotowanie się do egzaminu i być może spróbować zdawać ponownie. Najlepszym sposobem na poradzenie się sobie jest powrót do punktu wyjścia. Pani jest już kilka kroków dalej.

Witam,
smutek z powodu nie zdania matury jest naturalny. Wypadające włosy czy problemy ze snem sa jednak niepokojące. Sugerowałabym aby Pani udała się do psychologa lub psychoterapeuty. Podczas terapii otrzyma Pani wsparcie oraz nauczy się radzić sobie ze stresem w mniej obciążający dla Pani sposób.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl