Wypadające włosy - co robić?

Mam 21 lat i od pewnego momentu zauważyłem, że włosy bardzo mi wypadają przy i po myciu. Myję głowę codziennie, ponieważ gdy nie umyję chociaż jednego dnia nie jestem w stanie wytrzymać swędzenia skóry głowy. Następna rzecz - wypadają mi straszne ilość włosów z tylu głowy ("gniazdo"), raz udało mi się wyciągać ich 40, lekko je ciągnąc. Za każdym razem gdy wkładam rękę we włosy wyciągam jeden, może dwa, ale jest to za każdym razem. Na poduszce też ich nie zauważam specjalnie, ale najbardziej martwi mnie to, że właśnie wyciągam te włosy i na pewno liczba wypadających włosów w ciągu doby przekracza 100 - co robić? Pozdrawiam

21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Jeżeli liczba wypadających włosów przekracza 100 na dobę od pewnego okresu czasu, to najwyższa pora na poszukiwania przyczyny dolegliwości.
Na pewno wskazana jest wizyta u dermatologa i wyjaśnienie czy schorzenie dermatologiczne nie jest przyczyną objawów, gdyż podaje Pani świąd skóry. Po drugie wskazane jest wykonanie chociaż podstawowych badań laboratoryjnych - wskazane jest wykluczenie niedokrwistości i chorób tarczycy. Najlepiej aby badania zaplanował Pani lekarz rodzinny, który po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi jakie badania należny wykonać.
Proszę przyjrzeć się swojej diecie - ważne żeby zawierała dużo witamin i minerałów. Niedobory pokarmowe mogą być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Jeżeli stosuje Pan farmaceutyki (nawet dostępne bez recepty) proszę uważnie przeczytać ulotkę.

Pozdrawiam

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.