Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to normalne, że włosy wypadają przy każdym myciu lub czesaniu?

Witam, mam 19 lat i od roku widzę że włosy mi wypadają. mam włosy długości około 4-5 cm. Myje włosy co dwa dni i gdy je umyje w wannie zawsze zostaje z 15-20 włosów (choć może ich więcej wypaść tylko spłynęły do odpływu). Za każdym razem gdy przeczeszę włosy to też mi wypada kilkanaście włosów, wszystkie razem z cebulkami. Dodam że mam stosunkowo gęste włosy, ale kiedyś miałem bardziej gęste (tak mi się wydaje). Czy mogę coś z tym zrobić? Kupić jakiś preparat? Czy to normalne?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Pewna ilość włosów wypada podczas czesania/mycia. Proponuję udać się do lekarza dermatologa jeżeli niepokoi Pana zmniejszenie gęstości włosów, po badaniu będzie można określić dalsze postępowanie.

0
Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog
45 poziom zaufania

Witam,
codzienne wypadanie 100-200 włosów dziennie jest rzeczą całkowicie naturalną. Jeśli problem będzie Panu doskwierał zalecam konsultację u trychologa oraz włączenie w pielęgnację peelingów skóry głowy.

0

Codziennie pewna ilość włosów wypada i jest to normalny proces, prosze udać się na konsultację do trychologa lub dermatologa, lekarz po wywiadzie zleci odpowiednie badania i dobierze terapię leczniczą.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry,

To, że włosy wypadają nam codziennie nie powinno Pana niepokoić - zazwyczaj wypada 100-200 włosów. Natomiast jeśli zauważyłby Pan, że włosy stały się rzadsze, przed zakupieniem jakiegokolwiek preparatu sugeruje udać się na konsultację do trychologa - specjalista zleci odpowiednie badania, by najpierw ustalić tego przyczynę a później dobierze właściwą terapię.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy