Plamienia przy zastosowaniu krążka NuvaRing

Witam! Stosuję krążek Nuvaring od ponad roku bez żadnych działań ubocznych jednak w ostatnich dwoch miesiacach stosowania w 2 tygodniu cyklu pojawiają się plamienia. Czym to jest spowodowane? Czy są jakieś doraźne leki hamujące plamienia? Z góry dziękuje za odpowiedz! Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Aby określić przyczynę tego typu objawów należy przeprowadzić badanie lekarskie. Proszę udać się do ginekologa.