Plamienia śródcykliczne a wkładka wewnątrzmaciczna

mam założoną wkładkę już 1rok i 10 miesięcy ale w tamtym miesiącu miała po skończeniu miesiączki za dwa dni znów plamienia około czterech dni a w tym miesiącu trochę mi się pokazało przez trzy dni sączyło mi się krew ze śluzem a póżniej mniej po dwóch dniach dziś znów mi się pokazała krew ze śluzem nie wiem co mam robić czy iść do lekarza mam obawy aby to niebyła ciąża

Przy stosowaniu wkładek wewnątrzmacicznych niehormonalnych może zdarzyć się sytuacja pojawienia się śródcyklicznego plamienia. Jest to związane z mechanizmem działania wkładki polegającym na wywołaniu stanów subzapalnych endometrium. W przypadku utrzymywania się tych plamień w następnych cyklach oraz pojawieniu się bólów brzucha konieczna jest wizyta u ginekologa. Ciąża w Pani przypadku jest mało prawdopodobna.