Plamienia w dniu spodziewanego krwawienia z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od około 7 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne (24 + 4 placebo). Ostatnio w czasie spodziewanego krwawienia miałam tylko plamienie, w niczym nie przypominające poprzednich krwawień gdy brałam tabletki placebo. Tabletki biorę regularnie o tej samej porze z maksymalnie jedną godziną różnicy. Czy w takiej sytuacji istnieje ryzyko że jestem w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. Nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.