Plamienie i ból jajników podczas stosowania Symonette

Witam. Biorę już 6 opakowanie Symonette w 2 opakowaniu mialam 20 dniowe plamienie, pod koniec 5-tego znów wystapilo plamienie i trwa już dziś 22 dzień. W ciągu tego plamienia bolały mnie jajniki kilka dni, tak jak przy normalnej miesiączce. Czy to jest normalne? Nie da się skrócić tego plamienia?

Witam serdecznie. Warto w tej sytuacji zgłosić się do ginekologa, gdyż objawy o których mowa są niepokojące.