Plamienie po stosunku płciowym

Proszę o pomoc. Kochałam się dzisiaj z chłopakiem. Był to stosunek przerywany. Chłopak nie skończył we mnie, tylko jakieś 15 minut członek był już poza pochwą. Nie był to mój pierwszy raz, ale bolało. Po paru godzinach na papierze toaletowym zauważyłam trochę krwi. Czy to może być objawem ciąży?

Witam serdecznie!

Do określenia ryzyka ciąży konieczne są informacje na temat średnich długości Pani cykli oraz dnia cyklu w którym doszło do zbliżenia. Wiele osób uważa, że stosunek przerywany i ejakulacja partnera poza pochwą jest całkowicie bezpieczne. Nic bardziej mylnego. Stosunek przerywany jest najbardziej zawodną metodą antykoncepcji. Przez wielu specjalistów nie jest w ogóle traktowana jako rodzaj zabezpieczenia.
Należy bowiem pamiętać, że podczas zbliżenia (właściwie już od uzyskania pełnego wzwodu) dochodzi do wydzielania preejakulatu, wydzieliny mogącej zawierać plemniki zdolne do zapłodnienia. Nigdy nie można mieć również pewności, czy partner zdąży wyjąć członek odpowiednio wcześnie.

Tym niemniej, jeżeli do stosunku doszło w drugiej połowie cyklu, to nie ma ryzyka ciąży.

W opisanej sytuacji niepokojące wydaje się być plamienie, jednakże bez badania ginekologicznego niemożliwe jest dokładne ustalenie przyczyny dolegliwości. Ze względu na pojawienie się śladów krwi zaledwie po kilku godzinach od zbliżenia plamienie można nazwać kontaktowym. Plamienia kontaktowe mogą być spowodowane urazem, nadżerką, polipem oraz innymi chorobami i zaburzeniami ginekologicznymi. W obecnej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty.

Pozdrawiam