Plamienie po stosunku po założeniu wkładki wewnątrzmacicznej

Czy to nie jest niepokojące iż, mając wkładkę domaciczną w początkowych tygodniach jej używania po stosunku występuje plamienie?

Lek. Tomasz Budlewski

Sama wkładka domaciczna może powodować częstsze krwawienia i plamienia, itp. Ale jeżeli wiąże to Pani ze stosunkiem to ważne aby lekarz ginekolog wykonał badanie i sprawdził czy nie doszło do jakiegoś stopnia uszkodzenia.