Plamienie po usunięciu krążka

Witam, 17 września usunęłam krążek, gdyż nie czułam się komfortowo (był to drugi jaki założyłam). Czasami odczuwałam bóle w dole brzucha. Po trzech dniach od odstawienia nastąpiło krwawienie. Dwa dni temu, 7 października, zauważyłam lekkie krwawienie, koloru czerwono-brązowego. Czy może to być po prostu reakcja po odstawieniu hormonów? Czy powinnam iść do ginekologa??

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyczyny krwawienia z dróg rodnych mogą być bardzo różne - od niegroźnych po badzo niebezpieczne dla zdrowia. Myślę, że warto wybrać się do ginekologa, aby skontrolować stan Pani narządów płciowych. Być może jest to dmuchanie na zimne, ale uważam, że warto. Przy okazji może Pani poprosić o zbadanie piersi przez lekarza i wykonanie cytologii, jeśli nie wykonywano u Pani tego badania w przeciągu ostatnich 2 lat.

Pozdrawiam!