Plamienie podczas przyjmowania Orgametrilu

Plamienie podczas przyjmowania orgametrilu. Dzień dobry od ponad miesiąca przyjmuje orgamentril raz dziennie 1 tabletka ( bez przerw) Z powodu plamien przedłużający miesiączkę. Po 6 tabletce drugiego opakowania pojawiło się skąpe różowe plamienie które utrzymywało się ok 30 min. Bardzo proszę o odpowiedź czy takie plamienie może wystąpić czy też jest to wskazanie do odstawienia leku? Czego wynikiem może być to skąpe plamienie.Wyniki Usg dopochwowego wykonane przed płomieniem są prawidłowe.

Lek. Katarzyna Szymczak

Z opisu wynika że pojawiło sie jednorazowo i ustąpiło szybko, raczej nie ma powodu do niepokoju,w razie nasilenia plamienia lub częstszego wystepowania, wskazana kontrola u ginekologa.
Pozdrawiam