Plamienie śródcykliczne a ciąża

Witam, mam 19 lat, od 4 miesięcy uprawiam seks z chłopakiem bez zabezpieczeń. Bardzo chcieliśmy mieć dziecko. Nie wiem, dlaczego jeszcze nie jestem w ciąży. Aktualnie dostałam miesiączkę - 2 tygodnie wcześniej, ale jest dziwna - brązowa, gęsta krew, nie jest obfita. Do tego bardzo boli mnie brzuch w górnej części. Od ostatniego stosunku minęło 8 dni. Czy jest możliwe, że jestem w ciąży? Jest jeszcze za wcześnie na test ciążowy, a bardzo chciałabym wiedzieć.

Witam serdecznie!

Wystąpienie plamienia śródcyklicznego w przypadku współżycia bez zabezpieczenia nasuwa podejrzenie ciąży. W obecnej sytuacji konieczne jest wykonanie testu ciążowego. O ile na domowe testy ciążowe, faktycznie, jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, tak może już Pani wykonać test z krwi, polegający na oznaczeniu stężenia hormonu betaHCG w surowicy krwi. Test można wykonać w zdecydowanej większości przychodni na terenie kraju.

Jeżeli wynik testu ciążowego będzie negatywny, wskazana będzie wizyta u ginekologa, który ustali przyczynę plamień międzymiesiączkowych.

Pozdrawiam