Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Plamy na penisie

Witam, mam krępujący problem. Na skórze penisa pojawiły mi się odbarwienia, plamki przypominają te występujące w bielactwie - co to może być? Wstydzę się iść z tym do lekarza. Poza tymi objawami mam jeszcze swędzenie, choć występuje rzadko. Proszę o radę.

ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety, w takim przypadku będzie Pan musiał pokonać wstyd i udać się do lekarza. Może być to błaha infekcja bakteryjna, ale i zakażenie wirusowe, np. wirusem brodawczaka ludzkiego. Być może potrzebne jest zrobienie posiewu. Warto także ustalić, czy partnerka nie jest zakażona, czy nie ma dokuczliwych objawów. Do czasu wyjaśnienia zmian, należy stosować prezerwatywy, aby uchronić partnerkę/partnera przed infekcją.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy