Plamy na penisie

Witam, mam krępujący problem. Na skórze penisa pojawiły mi się odbarwienia, plamki przypominają te występujące w bielactwie - co to może być? Wstydzę się iść z tym do lekarza. Poza tymi objawami mam jeszcze swędzenie, choć występuje rzadko. Proszę o radę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety, w takim przypadku będzie Pan musiał pokonać wstyd i udać się do lekarza. Może być to błaha infekcja bakteryjna, ale i zakażenie wirusowe, np. wirusem brodawczaka ludzkiego. Być może potrzebne jest zrobienie posiewu. Warto także ustalić, czy partnerka nie jest zakażona, czy nie ma dokuczliwych objawów. Do czasu wyjaśnienia zmian, należy stosować prezerwatywy, aby uchronić partnerkę/partnera przed infekcją.