Plamy starcze na rękach

Witam! mam 55 lat i brazowe plamy na gornych powierzchniach dloni,tzw.plamy starcze.Czy jest mozliwosc ich zlikwidowania i jakim sposobem. Z gory dziekuje za odpowiedz.Barbara

Witam! Są to plamy spowodowane długoletnim działaniem promieniowania słonecznego na skórę. Grzbiety rąk są szczególnie narażone, gdyż rzadko są czymkolwiek zasłonięte czy smarowane kremem z filtrem UV. Można te plamy zlikwidować przy pomocy lasera czy peelingów, a od następnej wiosny należy chronić dłonie przed działaniem słońca, aby nie powstały nowe plamy. Pozdrawiam serdecznie.