Planowanie ciąży po 40-tce po dwóch ciążach

Mam 40 lat. Mam dwóch synów, chciałabym jeszcze jedno. W ciągu ostatniego pół roku poroniłam 2 razy. Wcześniej nie miałam problemów w ciąży. W ostatniej ciąży zrobiłam nawet badania genetyczne i dziecko było zdrowe. Wcześniej ciąża bliźniacza - niestety nie zdążyłam zrobić badań. Obydwie ciąże na początku rozwijały się dobrze. W około 13 tygodniu dochodziło do obumarcia płodów. Miałam łyżeczkowanie. Jestem po 2 cesarkach. Ogólnie jestem zdrową kobietą. Czy podjąć ryzyko jeszcze raz?

Dzień dobry,
proszę skonsultować się z ginekologiem. Ostateczna decyzja dotycząca podjęcia ryzyka należy do Pani. Na pewno warto optymalnie przygotować swój organizm na zajście w ciążę poprzez odpowiednią dietę.

Zapraszam na konsultację dietetyczną i pozdrawiam