Jakie badania przed planowaniem ciąży po dwóch poronieniach?

Mam 28 lat, 30 maja miałam 1 łyżeczkowanie -ciąża martwa 9 tyg. zatrzymana 6 tyg 6 dni. W Pażdzierniku kolejna ciąża, luteina dopochwowo i magnez profilaktycznie, niestety tydzień po zrobieniu testu zaczęły się plamienia- 9 dni szpital, duphaston i no-spa, po kilku dniach plamienia ustały. Jednak ciąża się zatrzymała, diagnoza ciąża obumarła i łyżeczkowanie. . Jakie badania wykonać przed kolejną ciążą. Mam 3 letnią córkę-ciąża książkowa, jestem zdrowa nie przyjmuję żadnych leków.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc udzielić dokładniejszej porady koniczne jest uzyskanie dodatkowych informacji np. czy po ciąży "książkowej" miesiączkowała Pani normalnie? itp. Proszę udać się do ginekologa. Być może konieczne są np. badania poziomu hormonów płciowych.