Plastry antykoncepcyjne: czy może je przyjmować 52-latka?

 U mamy została zdiagnozowana torbiel i lekarz zalecił branie leków antykoncepcyjnych. Bierze je już od 6 lat. Teraz lekarz zmienił tabletki na plastry. Czy w tym wieku wskazana jest taka kuracja? Mama ma skoki ciśnienia od jakiegoś czasu. Martwię się, czy to nie od tych leków?

Redakcja abcZdrowie

Jeśli rzeczywiście Pani mama przyjmuje złożone preparaty antykoncepcyjne, to niewyrównane nadciśnienie tętnicze stanowi przeciwwskazanie do ich stosowania. Także wiek stanowi przeciwwskazanie do tego typu leczenia. Proponuje zgłosić się ponownie do lekarza i zgłosić występowanie okresowych wzrostów ciśnienia tętniczego. Domyślam się, że ma Pani na myśli torbiel jajnika. Może warto zatem rozważyc operacyjne leczenie torbieli.