Płodność u mężczyzn z niedoczynnością tarczycy

Witam, mam pytanie. Mój chłopak ma niedoczynność tarczycy. Regularnie przyjmuje leki, bada się co pół roku i wszystkie wyniki pod tym kątem ma świetne. Dużo jednak czytałam w internecie, że podczas tej choroby mogą być problemy z płodnością u mężczyzn. Chciałam się więc zapytać jak to naprawdę jest? Obydwoje myślimy nad dzieckiem więc czy musimy spodziewać się jakiś poważnych przeszkód?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli choroba jest wyrównana to raczej nie powinno być kłopotów. Aczkolwiek nigdy nie można tego przewidzieć.