Płuca bez zagęszczeń, serce w całości powiększone, aorta wydłużona, kręta

Witam mam opis badania rtg i proszę o wyjaśnienie. Płuca bez zagęszczeń. Serce w całości powiększone, aorta wydłużona, kręta.

Witam. Wynik badania wskazuje na upośledzenie wydolności układu krążenia bądź wadę zastawek serc. Konieczna jest konsultacją z kardiologiem.