Serce z przewagą lewej komory, aorta piersiowa nieco wydłużona, zwapnienie w ścianie łuku
Proszę o interpretację wyniku badania RTG: Serce z przewagą lewej komory. Aorta piersiowa nieco wydłużona, zwapnienie w ścianie łuku. Pasemka niedodmy albo zwłuknienia na granicy środkowego z dolnym polem lewym. Poza tym płuca bez zagęszczeń. Jamy opłucnowe wolne. Poszerzony cień śródpiersia górnego - do oceny w bad. usg szyi. Kręgosłup piersiowyo pogłębionej kyfozie. trzony środkowego odc. Th o obniżonej wysokości. Zmiany zwyrodnieniowo - wytwórcze kręgosłupa Th. Roman (70 lat)

MĘŻCZYZNA, 69 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Zmiany są najprawdopodobniej zwiazane z wiekiem, taki opis może występowac w przypadku nadciśnenia tętniczego czy choroby serca. Prosze wynik skonsultować z lekarzem zlecajacym.
Pozdrawiam