Jak interpretować wynik tomografii komputerowej?

w TK stwierdzono zgrubienia opłucnowe zmiany włóknisto-morskie o typie plastra miodu utrwalone.oba płuca bez zagęszczeń ogniskowych z objawami uogólnionej rozedmy uogólnionej gron płucnych.Zniesienie lordozy z niewielkim przyrostem w odc C kręgosłupa z obecnością dyskopatii i zmiany zwyrodnieniowo-wytwórczych.W śródpiersiu przednim górnym resztkowa przetrwała grasica o wymiarach 11x16mm.Niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze i cechy przebytej choriby Schermanna w odc Th kręgosłupa.

Witam. Zmiany uwidocznione w płucach są wynikiem rozedmy płuc, która najczęściej jest powikłaniem palenia tytoniu bądź narażenia na niektóre czynniki środowiskowe. Wynik badania powinien obejrzeć pulmonolog który skoreluje je z bezpośrednim badaniem klinicznym pacjenta.