Płyn przedejakulacyjny - czy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam, podczas pettingu mój partner dotknął wydzielonego płynu 'przed', a potem włożył mi palec do pochwy. Czy możliwe jest zapłodnienie? Czytałam sporne opinie na temat tego płynu, że nie zawiera plemników lub że zawiera śladowe ilości i są to plemniki' upośledzone' lub martwe. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Istnieje możliwość zapłodnienia w trakcie petingu. Należy mieć świadomość, że plemniki znajdują się zarówno w nasieniu, jak i w mniejszej ilości w preejakulacie.

Jeżeli kobieta jest w trakcie dni płodnych, wówczas wydzielina z dróg rodnych umożliwia przeżycie plemników przeniesionych na palcach i może doprowadzić do zapłodnienia, mimo iż nie doszło do wytrysku w pochwie.