Płytki krwi i ich poziom

Witam. Mam 35lat. Odebrałam wyniki morfologii i zaniepokoił minie niski poziom płytek krwi - 132, a norma 150-450, MPV 9,1, N (7,5-12), i dość niski poziom WBC 4,9, N (4-10), pozostałe wyniki: HCT 39,1, N (36-46), RBC 4,36, N( 4-5,2), HGB 13,4, N (12-16), MCV 90, N (80-94), MCHC 34,2, N (31-37), MCH 30,7, N (27-31), RDW-CV 12,3%, n(12,7-20,7). ROZMAZ RĘCZNY: neutrofilie 60%, N (45-70), limfocyty 32%, N (20-45), monocyty 8%, N (3-8). Czy te wyniki są dobre? Czy powinnam zrobić jszcze dodatkowe badania? Dodam jeszcze, że mam problemy z żołądkiem - od 3 tygodni ciągle czuję ucisk w żołądku, czasami ssący ból, ból w klatce piersiowej, promieniujący do gardła, nasila się po jedzeniu. Trzy miesiące temu przez około miesiąc piłam duże ilości ibupromu, czasami ketonal z powodu kłopotów z zębami. Mam powiększone węzły chłonnena szyi, kilka do 10 mm. Przez 6 miesięcy, od czerwca do grudnia, piłam bromergon 1/2 tabletki z powodu mlecznego wycieku z piersi. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam!

Stężenie płytek krwi jest obniżone. Nie jest to wartość dramatyczna, ale w połączeniu z niewysokim stężeniem leukocytów oraz utrzymującym się powiększeniem węzłów chłonnych jest niepokojące i wymaga diagnostyki hematologicznej.

Pozostałe wyniki morfologii krwi nie budzą niepokoju.

Objawy dotyczące przewodu pokarmowego oraz klatki piersiowej sugerują refluks żołądkowo-przełykowy - wskazana weryfikacja w gastroskopii.

Pozdrawiam