Płytki oddech i kłucie w klatce piersiowej podczas oddychania

witam czasem łapie mnie nie wiem jak to wytłumaczyc mam płytki oddech a gdy chce wziąsc pełen mam kucie w sercu co mi jest?

Witam serdecznie! Tego rodzaju dolegliwości mogą wiązać się ze stresem, stanami spastycznymi oskrzeli (astma, POCHP), ograniczoną wydolnością fizyczną spowodowaną niewydolnością układu krążenia lub słabą kondycją fizyczną. Ważne jest przy tym, czy objawy pojawiają się w trakcie wysiłku czy w spoczynku. Proszę zgłosić się do lekarza POZ, który przeprowadzi dokładny wywiad i bezpośrednie badanie kliniczne.