Po jakim czasie od odstawienia tabletek antykoncepcyjnych powinna wystąpić miesiączka?

Przyjmowałam tabletki około 10 miesięcy. Odstawiłam je 23 października i do tej pory nie mam miesiączki. Kiedy powinnam się jej spodziewać? Czy to normalne, że jeszcze jej nie dostałam? Dodam, że od 5 dni odczuwam bóle podbrzusza, a także pojawiła się gęsta, lekko żółtawa wydzielina z pochwy. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych cykl może się wydłużyć - zwykle o 8-10 dni. Bóle podbrzusza i żółta wydzielina z dróg rodnych o brzydkim zapachu (a także podwyższona temperatura ciała) może świadczyć o infekcji dróg rodnych - konieczna może być w takiej sytuacji wizyta u ginekologa. Lekkko żółta wydzielina (bardziej mleczna), bez gorączki może być także objawem fizjologicznym.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty