Po jakim czasie od stosunku można stwierdzić ciążę?

Witam, mam takie pytanie: czy mogę być w ciąży, jeżeli: miesiąc temu przed miesiączka robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny, po okresie też zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny i teraz mam okres, gdzie kocham się z chłopakiem, ale zawsze z prezerwatywą. Dlatego też chciałam zapytać po jakim czasie można stwierdzić ciążę, po 7 dniach od stosunku czy więcej? Bo mam teraz okres i mam taki strasznie brzuch nadęty, nie wiem od czego. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Prezerwatywy są jednymi z najpewniejszych środków antykoncepcyjnych i ryzyko zajścia w ciążę podczas prawidłowego stosowania jest minimalne.

Zwłaszcza, że nadal Pani miesiączkuje (co jest jednym z objawów przemawiających przeciwko ciąży).

Test ciążowy daje wiarygodny wynik 10 dni po ewentualnym zapłodnieniu.