Po jakim czasie od tego leku mogę skorzystać z solarium?

Brałam sterydy (encorton 20 mg) od sierpnia 2019, obecnie zeszłam do dawki 5 mg co drugi dzień bo jestem w trakcie odstawiania. Lek zostanie odstawiony za 2 tygodnie. Po jakim czasię od odstawienia leku będę mogła skorzystać z solarium?

Dzień dobry, korzystanie z solarium w żadnym przypadku nie jest wskazane, gdyż powoduje ono stres oksydacyjny przez powstanie wolnych rodnikow pod wpływem promieniowania. Wolne rodniki biorą udział w uszkadzaniu komórek co prowadzi do wielu dysfunkcji zatem należy zadać sobie pytanie po co korzystać z solarium jeśli będzie ono przyczyną nieprawidłowosci, być może również tych na które się Pani leczyła.

Nie mniej jednak jeśli Pani zdecyduje że to wyższa konieczność to proszę odczekać minimum 1 miesiąc.

Justyna Sobczyńska