Solarium a tabletki antykoncepcyjne

Czy można chodzić na solarium, biorąc tabletki antykoncepcyjne? Słyszałam, że mogą wystąpić plamy na twarzy i nie tylko (wyczytałam na forum) i chciałabym rozwiać swoje wątpliwości.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Korzystanie z solarium jest rzeczywiście przeciwwskazane kobietom, które przyjmują antykoncepcję hormonalną. Niestety ekspozycja na promieniowanie może spowodować powstanie bardzo trudnych do usunięcia przebarwień na skórze.

Pozdrawiam serdecznie!