Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Lesinelle a korzystanie z solarium

Zazywam tabletki antykoncepcyjne lesinelle i mam pytanie dotyczace solarium. Slyszalam wiele pprzecznych opinii i boje sie ze wyjda mi przebarwienia na skorzr. Jakie jeat prawdopodobienstwo i czy przy tak niskiej dawce hormonow to mozliwe. Dodam ze na ulotce nic nie ma na temat opalania czy to naturalnego czy w solarium

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Połączenie antykoncepcji hormonalnej oraz opalania się rzeczywiście może skutkować wystąpieniem przebarwień. Nie u wszystkich kobiet takie przebarwienia jednak występują. Tak naprawdę, jeśli sama Pani tego nie sprawdzi, nie będzie Pani wiedziała czy przebarwienia wystąpią. Niestety nie ma bowiem takiej możliwości, by prawdopodobieństwo to ocenić w wartościach liczbowych.