Przyjmowanie leków na nerwicę lękową a korzystanie z solarium

Dzien dobry biore od ponad roku lek o nazwie asertin dawka 150 na nerwice lękową czy mogę spokojnie korzystać z solarium ? niczym to nie grozi ?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Producent w ulotce zastrzega, że istnieje grupa pacjentów która po rozpoczęciu farmakoterapii lekiem Asertin zgłaszała reakcję skórną na słońce.
Solarium także może wywołać taką reakcję.
Decyzja należy do Pani. Lepiej byłoby nie korzystać z solarium, jeśli jednak zdecyduje się Pani - bezwzględnie proszę obserwować ciało czy nie występują w/w działania niepożądane leku.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

W takiej sytuacji teoretycznie nie powinno się nic stać.
Jeśli wystąpią objawy natychmiast należy zaprzestać korzystania z solarium.
Korzystanie z solarium generalnie jest niezalecane przez lekarzy. Zbyt częste korzystanie z solarium i w zbyt dużych dawkach może predysponować do rozwoju raka skóry.