Solarium a lek Skinoren

Dzień dobry mam pytanie odnośnie leku Skinoren czy podczas stosowania można opalać się w solarium, stosowałam lek około dwóch miesięcy, po tygodniu przerwy chciałabym iść na solarium jeden raz i zacząć stosować go na nowo, czy nie powstaną przebarwienia,czy jest jakiś przybliżony okres który trzeba odczekać po stosowaniu tego leku

Witam! Producent preparatu podaje, że lek bardzo rzadko doprowadza do reakcji fototoksycznych i uczuleń na światło. Nie mniej jednak nie ma gwarancji, że pod wpływem bardzo silnego promieniowania w solarium nie powstaną nieestetyczne przebarwienia, dlatego radziłabym powstrzymać się od chodzenia na solarium w okresie stosowania preparatu.