Po jakim czasie od zabiegu resekcji ortodonta może kontynuować leczenie zębów?

Witam, nosze aparat ortodontyczny 3 lata.W miedzyczasie ortodonta twierdzil, ze nie moge robic rtg, poniewaz karmie piersia. Oczywiscie okazalo sie to nieprawda, o czym dowiedzialam sie dopiero po 10 miesiacach!W miedzyczasie prawdopodobnie w wyniku dzialania aparatu, pojawil sie u mnie torbiel.Aktualnie jestem po leczeniu kanalowym i przed zabiegiem resekcji korzenia zeba.Po jakim czasie od zabiegu resekcji ortodonta moze kontynuowac leczenie zebow?Czy moge sciagnac aparat u innego ortodonty?

Witam,

Po ściągnięciu szwów czyli 7-14 dni od zabiegu. Zabieg resekcji nie wymaga jednak wcześniejszego zdjęcia aparatu. Wskazane jest by leczenie kończył lekarz który je rozpoczął. Pozdrawiam, lek. dent. Tomasz Herczakowski