Początki anginy i intensywna wysypka

Wczoraj lekarz internista zdiagnozował u mnie początki anginy i przepisał DUOMOX 1g wieczorem pojawiła się bardzo intensywna wysypka górnej części ciała(ramiona, klatka piersiowa). Przychodzi mi do głowy szkarlatyna(ale mam 40 lat) i zastanawiam się czy konieczna jest dodatkowa konsultacja z lekarzem czy przepisane leki są wystarczające i nie ma takiej potrzeby.

Lek. Katarzyna Szymczak

Moze to szkarkatyna albo mononukleoza, konieczna ponowna wizyta u lekarza.