Początki menopauzy a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam.Mam 48lat.Od pół roku biore tabletki antykoncepcyjne,mam nie regularne miesiączki już od jakiegoś czasu.Lekarz u którego byłam ostatnio powiedział że prawdopodobnie wchodzę w okres menopauzy(ale konkretnie tego nie stwierdził)Zażywam tab.antykoncepcyjne,ale mam pewne obawy czy jeśli faktycznie mam początki menopauzy to tabletki antykoncepcyjne są skuteczne?

Aleksander Ropielewski

Do pewnego czasu będą skuteczne. Ważne jest wykluczyć inne niż hormonalne przyczyny nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych przed rozpoczęciem leczenia.