Podanie leków na owsiki dla 8-letniej córki i rodziny a ryzyko zarażenia

Witam, moja 8 Latina córka ma owsiki, dostała lek i reszta rodziny również. Moje pytanie, to kiedy po podaniu leku nie ma już zagrożenia zarażeniem się ta choroba?

Magdalena Mroczek

Owsica często nawraca. często wskazane jest powtórzenie kuracji po 10-14 dniach.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, w zależności jaki lek Państwo otrzymaliście kuracje jest powtarzana badz po 2 tygodniach, badz po miesiącu i po tak pełnej kuracji ryzyko jest najmniejsze. Pozdrawiam