Podawanie leku Izotec 14-letniemu dziecku

Witam.Moja 14 letnia córka walczy z trądzikiem.Ostatnio po wizycie u dermatologa został przepisany Jej lek o nawie Izotec e.Rozmawiając z koleżanką okazało się że jej córka w trakcie zażywania tego leku miała bardzo duże problemy z koncentracją ,trzęsły się Jej dłonie, zaczęły wypadać włosy miała również olbrzymi "wyrzut"stanów zapalnych na skórze.Dowiedziałam się też że ten lek przepisywany powinien być nie w tak młodym wieku.Mam teraz wielkie obawy prze podaniem go mojemu dziecku czy słusznie?

Witam! lek jest podawany dzieciom od 12-go roku życia. Jeżeli trądzik jest bardzo nasilony, to jest to jedyny lek, który córce pomoże. Jeśli zrezygnujecie Państwo z tego leczenia, istnieje duże ryzyko, że córka będzie miała blizny potrądzikowe. Leczę tym lekiem moich pacjentów od wielu lat i jeszcze nigdy nie spotkałam się z takimi działaniami niepożądanymi, jakie Pani opisała. Pozdrawiam!