Podawanie koenzymu Q10 9-latkowi

Witam, mam pytanie otóż mój mąż uparł się, aby kupić BIOACTIVE Q10 UNIQINOL 30 kapsułek firmy NORD PHARMA i podawać naszemu 9,5 letniemu synowi. Czy tak młodemu dziecku można podawać koenzym Q10 i to bez konsultacji lekarskiej? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli dziecko ma prawidłowo zbilansowaną dietę oraz rozwija się/wzrasta prawidłowo, nie ma potrzeby stosowania tego typu suplementów. Zawsze warto jednak konsultować takie pomysły z lekarzem pediatrą.