Podawanie szczepionki Ismigen u dzieci

Witam serdecznie,chcialabym zapytac o podawanie szczepionki ismigen u dzieci.Moj syn 6 lat w lipcu,sierpniu i wrzesniu przyjmowal broncho vaxom.Teraz w pazdzierniku lekarz zlecil ismigen na kolejne trzy miesiace.Czy to nie jest za krotka przerwa?I czy ismigen to jest to samo co broncho vaxom?

Aleksander Ropielewski

Są to preparaty o działaniu immunostymulującym. Przerwa w ich stosowaniu jest właściwa. Ich skład różni się nieznacznie. Jeżeli stosowanie preparatów nie przynosi korzystnych efektów sugeruję kontakt z immunologiem klinicznym.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

nie ma zaleceń odnośnie przerwy między jedną szczepionką a drugą. Ismigen jest podobnym lekiem. Też zawiera lizat różnych bakterii jednak nie jest to dokładnie taki sam skład. Gatunki bakterii w obu preparatach się pokrywają natomiast mogą się one właściwościami gdyż pochodzą z różnych hodowli.

Pozdrawiam.