Kiedy zacząć podawać dziecku Ismigen?

Dzień dobry. Synek choruje na astmę oskrzelową i często powraca problem z migdałkiem,dlatego pani doktor przepisala nam ismigen. Obecnie przyjmuje nebbud, berodual plus syrop wykrztusny. A moje pytanie brzmi czy kuracje trzy miebieczna ismigen em mam zacząć od razu? Kiedy przyjmuje ww leki czy poczekać aż wyzdrowieje?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do zapoznania się z ulotką preparatu Ismigen oraz kontaktu z prowadzącym lekarzem pediatrą. W pytaniu pisze Pani, że dziecko ma zalecone stosowanie tego preparatu, jednak obecnie przyjmuje leki na astmę oskrzelową, na którą choruje przewlekle. Leki, które obecnie dostaje mają na celu zmniejszenie częstotliwości oraz intensywności ataków kaszlu i duszności w przebiegu astmy. Dodatkowo wspomina Pani o tym, że dziecko często ma infekcje gardła z powiększeniem migdałków. Możliwe, że ich nasilenie jest częściowo powiązane z dolegliwościami astmatycznymi. Lekarz prowadzący zalecił podawanie Ismigenu, który ma działanie szczepionki doustnej. W jego skład wchodzą szczepy bakteryjne, które powodują różne infekcje dróg oddechowych. Najczęściej proponuje się pacjentom odczekanie pewnego czasu po leczeniu zanim rozpoczną przyjmowanie Ismigenu. Niemniej jednak, producent pisze w ulotce, że możliwe jest także jego używanie podczas antybiotykoterapii, jako lek wspomagający. Z tego też względu lekarz powinien zaproponować odpowiedni schemat jego przyjmowania ponieważ dzieci są specyficzną grupą pacjentów, którzy wymagają odrębnego podejścia. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną może Pani umówić się na teleporadę, aby uniknąć wychodzenia z dzieckiem z domu i wizyty w przychodni.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/astma-oskrzelowa

https://portal.abczdrowie.pl/astma

https://portal.abczdrowie.pl/kaszel

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.