Podawanie żelaza 5-latkowi

Witam. Mój 5 letni syn dostał Ferrum lek 50mg/5ml do stosowania 2x4ml ze wzgledu na poziom HGB który wynosi 11.4 g/dl norma w moim laboratorium to 14-18 ale czy rzeczywiscie powinnam podawac żelazo? Powyzsze normy sa zapewne dla dorosłych. A może wystarcza tylko preparaty typu Multisanostol? Podałam synkowi narazie tylką jedna dawke tego żelaza i zastanawiam się czy jest sens podawania dalej bo poziom hgb chyba nie jest az tak niski jak na jego wiek. Dodam że syn jest po leczeniu 2 antybiotykami

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza pediatry. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.