Podejrzenie autyzmu u 13-miesięcznego dziecka

Czy to moze byc autyzm? Syn ma 13 miesięcy . Pediatra nie widzi problemu. -mowi tylko po swojemu - nie wskazuje palcem -nie chodzi ( stoi tylko przy meblach sam sie podnosi ) - nie rozumie słów daj , nie itp - lubi wszystko co sie obkreca - czasem nie zwraca uwagi co sie do niego mowi -nie robi papa Sa tez dobre rzeczy - ma bardzo dobra pamięć - cieszy sie jak długo mnie lub męża nie widzi - duzo sie śmieje - po swojemu mnie wola ( inaczej modeluje głos) - lubi naśladować po kimś -
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Witam. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Zachowanie Pani synka mieści się w normie, chociaż oczywiście są dzieci, które wcześniej chodzą i więcej rozumieją. Ale póki co nie ma powodu do obaw. Proszę akceptować dziecko takie jakie jest i dać mu czas. Pozdrawiam!

Psycholog i terapeutka Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Najlepiej będzie udać się do psychologa dziecięcego by ocenił funkcjonowanie dziecka. Zapewne konieczna też jest konsultacja logopedyczna, badanie słuchu oraz neurologiczne.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy