Podejrzenie choroby genetycznej u 20-latki

Dowiedziałam się, że mój ojciec ma jest chory. Nie wiem dokładnie na co, bo mi tego nie powiedział, tylko swojej siostrze. Ma jakąś chorobę, przez którą musi brać codziennie tabletki, co pół roku jeździć na badanie krwi. Gdyby jej nie leczył to podobno może dostać wrzodów i raka. Podobno powinnam też iść na badania, bo może to być dziedziczne. Co to może być za choroba?

Na jakiej podstawie podejrzewa Pani chorobe genetyczna??? Nie umiem odpowiedziec na pytanie co to za choroba majac tak mało informacji ( sorry-nie jestem jasnowidzem). Proponuje porozmawiac z Tatą lub lekarzem leczącym Go , zż