Profilaktyka białaczki w wieku 20. lat

Witam, Jestem młodą, 20letnia osobą, dokładnie 10 lat temu mój ojciec zmarł na białaczkę. Wiem, że nie jest to choroba dziedziczna, jednakże posiadam te samą grupę krwi co ojciec więc znajduję się w dużej grupie ryzyka zachorowania w przyszłości na białaczkę. Czy istnieje jakiś sposób albo badania by temu zaradzić wcześniej bym uniknęła zachorowania na chorobę w wieku 40 lat tak jak mój ojciec?

Nie ma dowodu wprost na dziedziczenie wszystkich białaczek, warto w ramach badań kontrolnych wykonywać raz na rok badanie morfologiczne krwi z rozmazem, badanie USG jamy brzusznej i zdjecie radiologiczne klatki piersiowej, Oczywiście warto tez unikać kontaktu z substanacjami toksycznym i uzywkami