Podejrzenie ginekomastii a dobór środków farmakologicznych

Witam, mam 25 lat i mam następujące problemy. mianowicie kilka lat temu coś mi "chrupło" pod lewą łopatką i teraz jak się przeciążę ból powraca w te samo miejsce, jest to trochę uciążliwe, a następny problem jest taki że podejrzewam u siebie ginekomastię mianowicie mam powiększone brodawki oraz "kobiece piersi" są jakieś metody farmakologiczne na tą uciążliwość? od kiedy pamiętam to zawsze miałem te "kobiece piersi"

Lek. Tomasz Budlewski

Tak są odpowiednie preparaty. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Co do pleców warto chociaż zrobić Rtg kręgosłupa.

Aleksander Ropielewski

Nie ma leczenie innego niż unikanie leczenia substancjami sprzyjającymi występowaniu ginekomastii. Oczywiście istnieje możliwość leczenia operacyjnego.