Podejrzenie ginekomastii u 18-latka

Mam 18 lat, mam nadwage (nie dużą ale mam), nie wytrzymuje już psychicznie ponieważ mam większe piersi niż brzuch, podejrzewam ginekomastie, co mam z tym zrobić? Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,

Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który wypisze skierowanie do endokrynologa. Najczęstszą przyczyną ginekomastii są zaburzenia hormonalne w wyniku czego dochodzi do przerostu gruczołów piersiowych. Należy ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy i wtedy dobrać odpowiednie leczenie. Często przy nadwadze i otyłości także pojawia się ten problem, ale mimo wszystko należy skonsultować się z lekarzem i ustalić przyczynę, a nie tylko podejrzewać, co może nam dolegać.

Zapraszam także do zapoznania się z materiałami na stronie internetowej www.kalorynka.pl

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Józwik

Najlepiej zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który po szczegółowym wywiadzie skieruje Pana do specjalisty.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444