Wyniki lipidogramu i niezdrowa dieta

Witam. Mam pytanie odnosniw wyniku lipidogramu. Przez tydzien przed badaniem nie trzymalem jakiejs specjalnej diety wrecz przeciwnie dosc tlusto, do tego sporo slodyczy. Wynik wyszedl 226,4 cholesterol. Trojglicerydy 584. Lekarz zlecil kolejne badanie po tym jak uslyszla ze dzien wczesniej o 20 jadlem ciasto i slodycze do tego pare godzin wczesniej frytki z glwbokiego oleju. Stwierdzil ze wynik na 100% jest przeklamany, czy to mozliwe? Dodamze pilem napoj z duza iloscia cukru 30 minprzed badanie

Tak, jest to jak najbardziej możliwe. Pomiar powinien odbywać się na czczo, minimum 12-14 h po ostatnim posiłku. Oznacza to, że niedozwolone jest spożywanie produktów i napojów przed badaniem. Można napić się ewentualnie wody. Następnym razem radzimy zastosować się do wytycznych, aby wynik był miarodajny. Pozwoli to na prawidłową ocenę gospodarki tłuszczowej w Pana organizmie.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Witam serdecznie

Tak, zachwianie wyniku jest bardzo możliwe. Dzień przed badaniem krwi należy zjeść posiłek lekkostrawny, a w dniu badania nie można spożywać jakichkolwiek produktów (poza czystą wodą).

Pozdrawiam,
Katarzyna Wawrzyniak
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

Witam Pana,

Zdecydowanie wynik mógł być zaburzony. Nie powinien Pan zjadać tyle i takich rzeczy przed badaniem. Padanie powinno być na czczo i około 12 h przed pomiarami nie powinien Pan jeść. zalecam powtórzyć badanie ponieważ uzyskane wyniki nie są miarodajne.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk