Czy przyjmowanie określonej grupy witamin w dużej ilości jest szkodliwe?

Czy przyjmowanie określonej grupy witamin w dużej ilości jest szkodliwe ?

Witam Pana,

Przedawkowanie witamin jest równie szkodliwe dla naszego zdrowia jak ich niedobory. Należy zachować umiar w suplementacji witamin.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Każda suplementacja powinna być uzasadniona. Jeżeli nie ma konkretnych przesłanek, jak np. objawy niedoborów czy niepokojące wyniki badań, codzienna dieta powinna wystarczyć w celu pokrycia zapotrzebowania na witaminy i minerały. Należy pamiętać, że każde przedawkowanie, również suplementów witaminowych nie jest dla organizmu korzystne i niesie za sobą konsekwencję zdrowotne.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444