Częste wypróżnianie zaraz po posiłku lub w jego trakcie

Witam.Mam takie pytanie.Otóż po prawie każdym posiłku idę się wypróżnić.Czasem jest tak,że już w trakcie jedzenia muszę.W sumie mi to nie przeszkadza.Mimo,że jem ile chce,nie stosuję żadnych diet to ważę na początku normy.Ale gdzieś wyczytałam,że częste wyproznianie zaraz po posilku lub w jego trakcie moze byc objawem choroby.Czy to prawda?Jak tak to jakiej?

Jeżeli stolce są normalnej konsystencji nie ma powodów do obaw. Być może, nawet o tym nie wiedząc, wraz z dietą dostarcza Pani odpowiedniej, bądź ciut za wysokiej ilości błonnika pokarmowego, który usprawnia pracę jelit, powodując szybsze formowanie mas kałowych. Błonnik, a szczególnie jego nierozpuszczalne frakcje, znajduje się przede wszystkim w nieobranych, surowych warzywach i owocach, ziarnach, orzechach, produktach pełnoziarnistych. Jeżeli natomiast stolec przyjmuje formę biegunki należałoby udać się do lekarza. Taka reakcja jest już nieprawidłowa.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444