Podejrzenie nawrotu przepukliny po operacji

Mam 22 l. i jestem 2 mies. po operacji przepuklin pachwinowej. Po 1 mies. byłem sprawny, dużo chodziłem - kilka godz. potem rower. 5 dni temu porządnie wymarzłem po 6-godz. spacerze i nie pojadłem. Nast. dnie też byłem głodny. W nocy czułem jak brzuch mi się kurczy i słabnie, a w drodze na uczelnie zaczęło mnie boleć. Czasem tak coś urwie przy odwracaniu albo przy odchylaniu. Czy mogę podejrzewać nawrót przepukliny (pod raną nie czuję dotykiem więcej niż to co 1 mies. po operacji)

Wątpię, że doszło do wznowy przepukliny jeśli nie wyczuwa Pan żadnego zgrubienia pod blizną. Takie dolegliwości, po tego typu operacji mogą jeszcze występować po 3-4 miesiącach od zabiegu. Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości w tym względzie radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się się z chirurgiem.